Ula’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkusu….
 
 
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ülkemiz genelinde olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlandı.
 
Kutlamalar 23 Nisan 2019 Salı günü saat 09.30’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin Cumhuriyet Alanı Atatürk Anıtı’na sunulmasıyla başladı.
 
Cumhuriyet alanında devam eden törene; Ula Kaymakamı Baha BAŞÇELİK, Ula İlçe Belediye Başkanı İsmail AKKAYA, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb.Mesut YILMAZ, İlçe Emniyet Amir Vekili Adil HAÇAN, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kurum müdürleri, öğretmen ve öğrencilerle vatandaşlar katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ula İlçe Milli Eğitim Müdürü Değer TOPUZ günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
 
Törende, Ula Atatürk İlkokulu anasınıfı ve anaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan birbirinden güzel halk oyunları, dans ve ront gösterilerinin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi.