18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ
 
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi dolayısı ile Ula ilçemizde anma programı düzenlendi.
 
Program kapsamında; 18 Mart 2018 Pazar günü saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu.
 
Çelek sunma törenine,  Ula Kaymakamımız Sayın Ali YILMAZ, Ula İlçe Jandarma Komutanı Jnd. Üstğ.Mesut YILMAZ, Ula İlçe Emniyet Amir V. Can KURT, Ula İlçe Belediye Başkanı Ümit KARAARSLAN,  gazilerimiz ve şehit yakınlarımız, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kurum müdürleri, öğretmen ve öğrencilerle vatandaşlar katıldı. 
 
Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı’nın çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşımız okundu.
 
Çelenk sunma töreninin ardından Ula Belediyesi Nail Çakırhan Konferans Salonu’na geçildi ve buradaki tören yine saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.
 
Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından ‘Şehit Geliyor’ ve ‘Çanakkale Şehitlerine’ adlı şiirlerin sunumu gerçekleşti. ‘Çanakkale Zaferi’ adlı video gösterisinin ardından ‘Vatan Sağ Olsun’ adlı kısa oyun sergilendi ve ‘Çanakkale’ adlı söz korosu nun sunumu gerçekleşti.
 
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi dolayısı ile düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından program sona erdi.