15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILDI
 
 
15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ kapsamında ülke genelinde olduğu gibi Ula İlçemizde de bir dizi etkinlik düzenlendi ve ayrıca Valiliğimizce düzenlenen etkinliklere vatandaşlarımızın intikali sağlandı.
 
Bu kapsamda; 11 Temmuz Salı günü, Ula Kaymakamımız Sayın Ali YILMAZ, İlçe Jandarma Komutanı ve İlçe Emniyet Amir Vekili, kurum müdürleri, şehitlerimizin yakınları, gazilerimiz ve vatandaşlarımızın katılımı ile aziz şehitlerimizin mezarları ziyaret edilerek   Kur'an-ı Kerim okutuldu ve dualar edildi. Öğle namazında ise İlçemiz Yeni Camii'nde şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif ve Kur'an-ı Kerim Tilaveti okutuldu akabinde bütün vatandaşlarımıza lokma ve içecek ikram edildi.
 
14 Temmuz Cuma günü ise, ilçemiz Yeni Camii’nde Cuma namazı sonrasında şehitlerimizin ruhuna dualar okundu.
 
Aynı gün Marmaris Grand Yazıcı Turban Otel’de şehit aileleri ve gaziler için Valiliğimizce düzenlenen akşam yemeğine, ilçemizden şehit yakınları ve gazilerin intikali sağlandı. Kaymakamımız Sayın Ali YILMAZ’ın da katıldığı yemekte, şehitlerimiz için Kuran okunup dualar edildi.
 
15 Temmuz Cumartesi günü ise, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen '15 Temmuz’ konulu konferansa ve aynı gün akşam Marmaris’te  düzenlenen 'Milli Birlik Yürüyüşü'ne  ilçemizden vatandaşlarımızın intikali sağlandı. Aynı gün, gece yarısında ülke genelinde eş zamanlı okutulan ‘sala’ ilçemiz camisinde de okundu.
 
16 Temmuz 2017 Pazar günü ise Muğla il merkezinde gerçekleştirilen ‘Demokrasi Nöbeti’ne İlçe Kaymakamımız Sayın Ali YILMAZ başta olmak üzere  ilçemizden vatandaşlarımızın iştiraki gerçekleşti.